• In English
  • Добовий молодняк долає кордон
    , опубліковано 15 Серпня 2024 року о 14:14

    Ще донедавна галузь птахівництва була найпродуктивнішою, найдинамічнішою та найрезультативнішою серед інших сфер аграрного сектору. Починаючи з 2014 року, на ситуацію українського ринку продукції птахівництва істотно вплинула війна в нашій державі, а, починаючи з 2022 року, повномасштабне вторгнення росії на територію України, коли багато господарств припинили своє існування через окупацію територій, через знищення виробничих потужностей і поголів’я птиці.

    Однак, незважаючи на всі виклики, виробники почали поступово відновлювати поголів’я, імпортувати батьківське поголів’я й оновлювати вікову птицю.

    Так, за 05.08-11.08.2024 р. відділами прикордонного інспекційного контролю „Хмельницький” та „Конотоп” Управління державного контролю на кордоні Північного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні проведено державний ветеринарно-санітарний контроль вантажів з добовими курчатами та індичатами, які прибули автомобільними транспортами на територію України з Польщі, в кількості 153550 голів, в режимі імпорту з метою подальшого розведення.

    Державними ветеринарними інспекторами було підтверджено відповідність добових курчат та індичат вимогам наказу міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 року № 553 «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки», перевірено всі необхідні супровідні документи та наявність потужностей походження добових курчат та індичат в реєстрі переліку країн, з яких можливе ввезення живих тварин на митну територію України.

    За результатами проведених заходів ветеринарно-санітарного контролю, які включали в себе стандартний контроль вантажів під час їх вивантаження, були оформлені та видані відповідні ветеринарні документи, а добовий молодняк направлений на карантин до потужностей призначення.

    Птахівництво, як і тваринництво тримається на трьох «Г»: перше – генетика, друге – гігієна, третє – годівля. Найтендітніша робота – це з першого дня  і до кінця місяця. У цей період пташенята вигріваються, потребують особливого мікроклімату, спеціально підготовленої підстилки та особливого корму. У перші дні їх обробляють від багатьох хвороб, а упродовж першого місяця вони отримують необхідні вакцинації (з мережі).