• In English
  • „Міжнародний тиждень без пестицидів” Лише безпечні продукти…
    , опубліковано 09 Грудня 2024 року о 10:10

    Використання пестицидів під час вирощування овочів і фруктів є невід’ємною частиною процесу і, незважаючи на офіційно підтверджений шкідливий вплив на здоров’я людини багатьох пестицидів, вони надалі продовжують використовуватися фермерами, і уникнути оброблення цими отрутохімікатами навряд чи вдасться. Адже ці речовини допомагають захистити урожай від бур’янів, шкідників і хвороб, забезпечити тривалий термін зберігання продуктів.

    Споживачам досить важко виявити токсичні речовини у фруктах та овочах, які вони купують на ринках або в супермаркеті.

    З метою запобігання можливим ризикам для здоров’я споживачів та потрапляння в роздрібну торгівлю небезпечних для життя й здоров’я овочів та фруктів, інспекторами відділів прикордонного інспекційного контролю на державному кордоні проводиться ризикорієнтований посилений контроль окремих видів товарів відповідно до затвердженої періодичності.

    Одним із таких товарів є гранат з Туреччини, який в зимовий період є просто «must have» фруктом в споживчому кошику української домогосподині.

    За останні 10 днів, інспекторами відділів прикордонного інспекційного контролю на державному кордоні Північного МГУ за результатами посиленого державного контролю вантажів „Гранатів свіжих”, які відповідно до експертних висновків Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи не відповідають законодавству України (перевищений вміст пестицидів Азоксистробіну, Піраклостробіну та Тебуконазолу), було затримано  та не допущено в обіг три партії гранатів, загальною вагою 13,9 тонни, завезених із Туреччини на адресу ТОВ „Новус Україна” (8,4 тонни) та ТОВ „Ростім Агро” (5,5 тонни).

    Після консультації з операторами ринку, вантажі були знищені на підприємстві ТОВ „ДСЛ-2010”, шляхом гідравлічного стискання товару з подальшим високотемпературним спалюванням у термічному утилізаторі, без утворення залишку та залишку, який має матеріальну або іншу цінність, під митним контролем за участі представників власників та під контролем державного інспектора відділу прикордонного інспекційного контролю Київ і представника Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, в зоні обслуговування якого знаходиться потужність зі знищення.

    Варто знати…

    3 грудня – День боротьби з пестицидами (World No Pesticide Use Day)

     

    У ніч на 3 грудня 1984 року в індійському містечку Бхопалі, на заводі з виробництва пестицидів, який належав хімічній корпорації Union Carbide, сталась екологічна катастрофа, у результаті якої в повітря потрапили 42 тонни надзвичайно отруйного газу метилу ізоціанату, внаслідок чого загинуло близько 2000 чоловік, а 20 тисяч – втратили зір. Ця подія і сьогодні є найбільшою в історії людства аварією на хімічному виробництві. В пам’ять про цю трагічну подію            3 грудня 1998 року Міжнародною коаліцією боротьби з пестицидами (Pesticide Action Network (PAN) International) був заснований Міжнародний день боротьби з пестицидами. 

    Після багатьох дискусій було прийнято розширити кампанію до тижня. Тож зараз Міжнародний тиждень без пестицидів починається 3 грудня і закінчується 10 грудня, у світовий День прав людини.

    Більше фактів про жахливу промислову катастрофу шукайте за посиланням GreenPost media.