• In English
  • Державний ветеринарно-санітарний контроль: зебри Чапмана
    , опубліковано 21 Лютого 2025 року о 10:10

    Ворог продовжує агресію проти нашої незалежної держави, тож український спротив не зупиняється, а отже, триває і наша щоденна боротьба.

    В ці нелегкі часи ми починаємо шукати способи, які допоможуть заспокоїтись та хоч трішки відновити душевний стан. Одним із таких способів є спілкування з тваринами, адже взаємодія з друзями нашими меншими сприяє зниженню емоційного стресу, покращенню настрою та зменшенню рівня тривожності й депресії.

    Спостерігаючи за тваринами, слухаючи їхні звуки чи просто перебуваючи поруч, ми відчуваємо зв’язок з природою, що позитивно впливає на наше здоров’я та емоційний стан. Тому так важливо, як для дорослих, так і для дітей, часом поринати у світ екзотичних, рідкісних тварин, яких побачити деінде, ніж в зоо- та екопарках, немає шансів.

    Окрім розважальної та терапевтичної цілей, зоопарки мають основну мету: охорона природи, збереження та відтворення зникаючих видів. Важливою умовою існування зоопарків є їх оновлення та поповнення.

    19 лютого 2025 року відділом прикордонного інспекційного контролю „Вінниця” було здійснено державний ветеринарно-санітарний контроль при ввезенні на митну територію України двох голів зебр Чапмана (Equus quagga chapmani), що надішли з зоопарку м. Кишинева (Municipal Enterprise „Zoological Garden” Chisinau) для утримання у Подільський зоопарк ВОКСЛП „Вінноблагроліс” (м. Вінниця, вул. Сергія Зулінського, 9).

    Тварини перевозилися спеціалізованим автотранспортом, який ліцензовано для перевезення диких/зоопаркових тварин. Зебр було вивантажено в окреме підготовлене приміщення.

    Враховуючи надзвичайну полохливість даного виду, вивантаження відбувалося з дотриманням техніки безпеки та умов, що унеможливлюють травмування. Після проведення профілактичного карантинування і звикання  до нових умов утримання тварини будуть доступні для огляду відвідувачам зоопарку.

     Зебра Чапмана (лат. Equus quagga chapmani) підвид бурчеллової зебри. Це смугаста тварина середніх розмірів, міцної статури, на відносно коротких ногах. Грива коротка, прямостояча; на кінці хвоста довге волосся. Забарвлення характерне для зебр, складається з темних і світлих смуг, що чергуються (точніше світлі смуги на темному тлі). Малюнок смуг мінливий як індивідуально, так і географічно, що дозволяє виділити 6 підвидів.

    Довжина тіла 2-2,4 м, хвоста 47-57 см, висота у загривку 1,12-1,4 м. Вага 290-340 кг. Самці всього на 10% більші за самиць. Тварина широко поширена у південно-східній Африці, від Південної Ефіопії до сходу ПАР та Анголи. Населяючи савани та степи, зебра віддає перевагу пасовищам, особливо розташованим на пагорбах і пологих схилах невисоких гір.