Перейти до основної сторінки
У сусідніх країнах, зокрема в Угорщині, Словаччині та Німеччині, спостерігається загострення епізоотичної ситуації щодо ящуру. В Україні ця хвороба не реєструвалась з 1988 року, саме тому наша держава перейшла до системи посилення контролю та моніторингу епізоотичної ситуації в цьому напрямку. Наразі запроваджено обмеження на ввезення вантажів з неблагополучних по ящуру країн.
15 квітня 2025 року відбулася нарада з питань недопущення занесення вірусу ящуру на територію України, у зв’язку зі спалахами хвороби зафіксованими в країнах Європейського Союзу, за участі начальника відділу прикордонного інспекційного контролю «Конотоп» Управління державного контролю на кордоні Північного міжрегіонального головного управління Держпродспоживслужби на державному кордоні Олексія Шуляка, начальника Конотопської РДЛВМ Сергія Онікієнка, головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Конотопського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Ігора Ковальова.
У ході наради особливу увагу було приділено важливості неухильного виконання в межах повноважень розпоряджень Головного державного ветеринарного інспектора України щодо мінімізації ризиків занесення і поширення ящуру та обмежень на ввезення в Україну вантажів з Угорщини,Словаччини і Німеччини через реєстрацію ящуру. Під час обговорення було проаналізовано епізоотичну ситуацію в країнах ЄС, оцінено потенційні ризики для України та визначено першочергові заходи щодо недопущення занесення збудника ящуру на територію України.
Довідково. Ящур – це транскордонна хвороба тварин з високою ймовірністю занесення на території сусідніх країн, яка глибоко впливає на продуктивність тваринництва та порушує регіональну та міжнародну торгівлю тваринами та продуктами тваринництва.
Попередня
Наступна