• In English
 • Контроль епізоотичної ситуації щодо сказу
  , опубліковано 17 Травня 2024 року о 07:07

  Тема захворюваності тварин на сказ не втрачає своєї актуальності. Навпаки, в умовах воєнного стану, вона набуває особливого значення.

  Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та її територіальні органи стоять на варті забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо сказу.

  Так, лише за період з 06.05 по 12.05.2024 року, інспекторами Північного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні здійснено клінічний огляд та ідентифікацію 409 голів собак та котів – всі ідентифіковані за допомогою мікрочипа (транспондера) та піддавались зчитуванню за допомогою зчитувальних технологій. Отримані ідентифікаційні дані підтверджені супровідними документами та ветеринарно-санітарними паспортами встановленого зразку. Також перевірено наявність документів, що підтверджують вакцинування тварини проти сказу та відповідні титри антитіл  до цього захворювання (напруженість імунітету), що відповідають міжнародним нормам. Дослідження зразків крові та видача сертифікатів було проведено уповноваженими та акредитованими лабораторіями.

  Наголошуємо, що найпростіший і найефективніший спосіб запобігти сказу – вакцинувати домашніх тварин!

  Також нагадуємо, що відповідно до українського законодавства, забезпечення здійснення щорічної вакцинації проти сказу – обов’язок власників собак і котів!