• In English
  • Імпорт новорічного делікатесу
    , опубліковано 25 Листопада 2024 року о 11:11

    Україна сьогодні проходить один із найскладніших етапів своєї історії.

    Наші герої усіма своїми силами намагаються відстояти та зберегти для майбутніх поколінь кожен шматочок рідної землі, кожне робоче місце для мільйонів українських сімей, кожне слово з української історії та незмінні культурні традиції.

    Постійним атрибутом зимових українських традицій є вишукані та щедро накриті святкові столи, які в кожному куточку України мають свої унікальні особливості. Однак є продукти, які присутні на столах в родинах кожного регіону нашої країни!

    Одним із таких продуктів є кавяр. Чорна та червона ікра є двома найпопулярнішими видами цього делікатесу.

    Обидва види ікри асоціюються з вишуканим смаком, святковими банкетами. Проте першочергово, ікра – це джерело вітамінів і корисних речовин, збалансоване харчування та користь для організму. Як червона, так і чорна ікра мають високу поживну цінність, навіть якщо вживати продукт у маленькій кількості.

    Пік продажів ікри припадає саме на новорічні та різдвяні свята. Попит на цей делікатес порівняно з літом збільшується в рази.

    Найбільший експортер ікри до України – Аляска (США). Це екологічно чистий регіон, який віддалений від промислових зон. Тут лосось живе в дикій природі та харчується планктоном та дрібними рибками. Також у цьому регіоні діє заборона аквакультури, використання штучних кормів та регламентується вилов із метою популяції. Усі перелічені фактори роблять червону ікру Аляски якісною та безпечною для здоров’я.

    Лише за 2024 рік кількість оформлень ікри, завезеної із Сполучених Штатів Америки, становить 94 партії, загальною вагою 789 тонн, що рівнозначно 53% оформлень від усієї імпортованої ікри з різних куточків світу.

    До топ-3 країн-постачальників за 2024 рік також увійшли Ісландія, Норвегія та Китай.

    За результатами заходів контролю, перевірки супровідних документів, огляду вантажів з ікрою, з метою підтвердження відповідності маркування та вмісту, упаковки, температурних умов транспортування та стану транспортних засобів, з початку року інспекторами відділів прикордонного інспекційного контролю Північного МГУ було оформлено та видано 177 загальних ветеринарних документів на ввезення червоної та чорної ікри.