• In English
  • Дієтичні добавки: індивідуальний вибір кожного
    , опубліковано 20 Січня 2025 року о 15:15

    Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну чи не кожен українець відчув різке підвищення рівня стресу. На жаль, нестача сну, підвищена тривожність, блекаути, постійні тривоги та очікування масованих обстрілів, інтенсивний режим роботи без повноцінного відпочинку не проходять для організму безслідно. Однак війна не може тривати вічно… а те, що зруйноване (як матеріальне, так і психічне), може і має бути відновлене та покращене.

    За словами лікарів, мінімізувати шкоду від стресу можна, якщо намагатися зміцнювати організм здоровим способом життя, активним зайняттям спорту та збалансованим харчуванням, допомагаючи при цьому компенсувати дефіцит певних поживних речовин  різноманітними вітамінами та біологічно активними добавками. Однак, важливо розуміти, що вони не є заміною збалансованого харчування і їх застосування потребує обов’язкової консультації з лікарем.

    В останні роки зростає кількість ресурсів, які надають інформацію про користь вітамінів і БАДів, а тренди здорового способу життя набирають все більшої популярності і це помітно впливає на попит дієтичних добавок та постійне збільшення їх різноманітності як на світовому ринку, так і в Україні.

    Так, лише з початку 2025 року державними ветеринарними інспекторами відділів прикордонного інспекційного контролю Північного міжрегіонального головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні здійснено заходи державного контролю 38 партій вантажів з різними дієтичними добавками, загальною вагою 123,33 тонни, які завозилися із країн Європейського Союзу (Польщі, Німеччини, Австрії, Угорщини, Франції, Румунії, Греції, Болгарії, Латвії), США, Великобританії, Індії, Китаю та В’єтнаму.

    Підсумовуючи, відзначимо, що стрес, який спровокували ті чи інші чинники, завдає організму значної шкоди. За рекомендаціями лікарів та дієтологів, прийом БАДів може покращити ситуацію, однак вживати їх потрібно згідно з інструкцією та за рекомендацією лікаря, який, враховуючи вашу індивідуальну ситуацію зі здоров’ям, порекомендує оптимальне дозування кожної добавки.

    Пам’ятайте, що дієтичні добавки – це не ліки, а харчовий продукт! Споживайте свідомо!

     

    Варто знати! 

    Станом на сьогодні законодавчого визначення поняття біологічно активна добавка немає. Наразі в законодавстві України фігурує поняття дієтична добавка, що, відповідно до статті 1 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, має наступне визначення: дієтична добавка – це харчовий продукт, який: є концентрованим джерелом поживних речовин (у тому числі білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин) або інших речовин з поживним або фізіологічним ефектом; виготовляється у формі капсул, пастилок, пігулок та саше, ампул з рідинами, пляшок для крапельного дозування чи в інших формах рідин та/або порошків; призначений для споживання в невеликих визначених кількостях; споживається як доповнення до звичайного харчового раціону окремо або в комбінації з іншими харчовими продуктами.

    Іншими словами, дієтична добавка або біологічно активна добавка (БАД) – це спеціальний харчовий продукт, що споживається у невеликих визначених кількостях додатково до звичного харчового раціону людини.