Перейти до основної сторінки
Північне міжрегіональне головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні для забезпечення безперебійного експорту харчових продуктів українського виробництва до Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії (далі – Великобританія) повідомляє.
З метою захисту здоров’я людини та на основі наукової оцінки ризику для споживачів у Великобританії визначено максимальні рівні залишків речовин, що використовуються у ветеринарних препаратах, які класифікуються на три групи: 1. Дозволені речовини (для яких встановлено максимально допустимі рівні (далі – МДР), має тимчасовий МДР або не було необхідності його встановлювати). 2. Заборонені речовини (для яких не вдалося встановити МДР, оскільки залишки цих речовин є обмеженими, становлять небезпеку для здоров’я людини).
З переліком речовин можна ознайомитися за посиланням: https://surl.lu/wcrdtl
Компетентним органом Великобританії (DEFRA) повідомлено про те, що будь-яке виявлення на кордоні Великобританії MДР або межі визначення залишків (далі – МВЗ), відмінних та/або які перевищують встановлені МДР країни-призначення, призведе до відхилення вантажу.
При цьому оператор ринку має вжити необхідних заходів для відкликання відповідного продукту тваринного походження, якщо він призначений для експорту до Великобританії, або знаходиться в процесі експорту до Великобританії.
Для речовин, де національні МДР перевищують МДР або МВЗ Великобританії, або для яких не встановлено МДР Великобританії, сільськогосподарські виробники (фермери тощо), які постачають тварин та/або первинну продукцію (яйця, молоко та мед) операторам ринку, які мають намір експортувати харчові продукти до Великобританії, мають вживати заходів, що гарантують: якщо для даної фармакологічно активної речовини у Великобританії не встановлено МДР, це означає, що ветеринарні лікарські засоби, дозволені на національному рівні, що містять цю речовину, не використовуються для тварин, продукти з яких призначені для експорту до Великобританії; якщо МДР Великобританії нижчі ніж національні МДР для даної фармакологічно активної речовини, період очікування (каренції) подовжується, щоб переконатися, що залишки в їстівних тканинах відповідають МДР Великобританії.
Також звертаємо увагу на дотримання вимог статті 2 Рішення Комісії від 16 березня 2011 року про схвалення планів, поданих третіми країнами відповідно до статті 29 Директиви Ради 96/23/ЄС, у разі експорту продуктів тваринного походження як до Великобританії, так і до Європейського Союзу, а саме:
Компетентний орган третьої країни гарантує, що продукти тваринного походження для споживання людиною, які експортуються до Європейського Союзу, зокрема продукти, вироблені з сировини, імпортованої в третю країну, повинні надходити лише з підприємств, схвалених відповідно до статті 12 Регламенту (ЄС) № 854/2004, які мають надійні процедури, які гарантують, що сировина тваринного походження, яка використовується в таких харчових продуктах, походить лише з держав-членів Європейського Союзу або третіх країн, перерахованих для відповідної сировини в Додаток до Рішення Комісії 2011/163/ЄС без обмежувальної виноски, як передбачено в статті 2(2) Рішення.
Також з вимогами щодо ввезення харчових продуктів до Великобританії (Import Information Notes) можна ознайомитися за посиланням: https://www.gov.uk/government/collections/import-information-notes
Попередня
Наступна